Sledovatel

SL

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні

У Кремлі стурбовані позицією Китаю щодо двосторонніх відносин з Росією. Попри заяви очільника МЗС РФ Сергія Лаврова про "всеосяжне партнерство" і спільні міжнародні інтереси, Пекін не бажає брати у цьому повноцінну участь.

Крім того, Китай продовжує утримувати перевагу в російсько-китайських відносинах, попри нещодавні повідомлення про його готовність дедалі більше допомагати Росії у військових діях в Україні.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Там звернули увагу на повідомлення росЗМІ після зустрічей Лаврова з президентом Китаю Сі Цзіньпіном та міністром закордонних справ Ван Ї в Пекіні 9 квітня. Згідно з повідомленнями російських медіа, сторони обговорили спільні зусилля Росії та Китаю щодо боротьби з уявним "подвійним стримуванням" Заходу.

Лавров заявив, що російсько-китайське "всеосяжне партнерство і стратегічна взаємодія" досягли "безпрецедентного рівня", і що Росія і Китай мають взаємні міжнародні інтереси й координуватимуть зусилля для розв’язання внутрішніх і зовнішніх проблем.

Також, зазначають аналітики, Китай і Росія "обмінялася думками" щодо можливих шляхів припинення війни в Україні. Обидві сторони назвали "марними" міжнародні зустрічі, на яких обговорюється припинення війни без Росії. Крім того, Москва позитивно оцінює пропозиції Китаю, ймовірно, йдеться про "мирний план" із 12 пунктів, який Китай оприлюднив у лютому 2023 року.

"ISW продовжує оцінювати, що Кремль стурбований небажанням Китаю повноцінно брати участь у бажаному Росією необмеженому партнерстві", – йдеться у повідомленні.

Wiki