Sledovatel

SL

Ізраїль готує операцію в Рафаху – міністр оборони

post-title

Дим після ізраїльського удару в Рафаху, на півдні Сектору Гази, 27 березня 2024 року

Частина ізраїльських військ, яка вийшла з Сектору Гази 7 квітня, зробила це, щоб підготуватися до майбутніх операцій, у тому числі в місті Рафах на півдні анклаву, заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант.

За його словами, війська залишили місто Хан-Юніс у Секторі Гази, «щоб підготуватися до майбутніх місій, у тому числі... в Рафаху».

До Рафаху втекла більшість населення палестинської території після півроку боїв.

Тим часом, переговори в Каїрі, спрямовані на досягнення перемир’я в Газі, досягли «значного прогресу», найближчими днями очікуються нові зустрічі, повідомило єгипетське агентство «Аль-Кахера» 8 квітня.

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) 7 квітня заявила про виведення з півдня Сектору Гази своїх сухопутних військ. Зокрема, після місяців боїв довкола міста Хан-Юніс сектор залишила 98-ма ізраїльська дивізія, «щоб відновитися і підготуватися до майбутніх операцій».

При цьому, як йдеться в заяві, значна кількість ізраїльських військ «продовжує діяти в Секторі Гази і збереже свободу дій Армії оборони Ізраїлю та її здатність проводити точні операції на основі розвідувальних даних».

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив 7 квітня, що Ізраїль перебуває за крок від перемоги у війні з «Хамасом» (палестинським угрупованням, визнаним терористичним в ЄС і США), і наголосив, що припинення вогню не буде, доки «Хамас» не звільнить усіх заручників. Його коментарі пролунали перед початком у Єгипті нового раунду переговорів про перемир’я у Смузі Гази.

Шість місяців тому, 7 жовтня 2023 року, «Хамас» із території Сектору Гази напав на прикордонні райони Ізраїлю. У ході нападу загинули близько 1200 осіб, близько 250 людей захопили в заручники.

Ізраїль у відповідь на напад розпочав бомбардування Сектору Гази, а потім і наземну операцію. Її метою оголосили знищення «Хамасу» і позбавлення угруповання контролю над Газою, а також звільнення заручників.

Через шість місяців боїв «Хамас» зберігає контроль над частиною території сектору, зокрема, над містом Рафах у його південній частині. Там перебуває значна частина цивільних жителів – палестинців, змушених евакуюватися з інших районів. Влада Ізраїлю повідомляла про підготовку операції проти «Хамасу» в Рафаху, проте багато країн світу, включаючи США, виступають зараз проти такої операції, вказуючи на необхідність гарантувати безпеку цивільного населення.

Ізраїльські військові вказують на те, що з виведенням військ із Хан-Юнісу палестинці можуть повернутися до цього міста з Рафаху.

За даними палестинської сторони, за шість місяців боїв у Секторі Гази загинули понад 33 тисячі жителів. Ізраїльська сторона стверджує, що було вбито щонайменше 12 тисяч бойовиків «Хамасу». Незалежного підтвердження повідомлень про жертв немає.

Втрати ізраїльської армії за півроку становили близько 600 осіб, з них близько 260 – загинули у Секторі Гази після початку наземної операції. Також ізраїльські військові підтверджують загибель 34 заручників.

Останні раунди переговорів про припинення вогню і звільнення заручників результатів поки що не принесли.

Форум

Wiki