Sledovatel

SL

Кількість висланих із ЄС у 2023 році росіян зросла на третину – ЗМІ

post-title

 Найбільше громадян Росії вислала Німеччина – дві тисячі людей

У 2023 році держави-члени Європейського союзу видали громадянам Росії понад сім тисяч приписів із вимогою залишити територію ЄС. Це на третину більше, ніж роком раніше, пише видання «Верстка» з посиланням на дані Євростату.

Розпорядження залишити ЄС видаються іноземцям, які перебувають на території Євросоюзу незаконно. До цієї категорії належать ті, хто в’їхав на території країн-членів ЄС нелегально, або ті, хто в’їхав легально, але згодом залишився в країні на незаконних підставах.

Найбільше громадян Росії вислала Німеччина – дві тисячі людей. Причому протягом року цей показник зріс на 154%, зазначає видання. У 2022 році розпорядження залишити ФРН отримали 785 росіян.

На другому місці – Франція. За рік влада цієї країни депортувала 1 115 росіян. Це майже на 20% більше, ніж у 2022 році, коли приписи отримали 930 людей, але все ж таки менше, ніж у 2021 році, коли з країни вислали 1 255 росіян.

Також до десятки країн, які видали росіянам приписи залишити ЄС, входять Фінляндія (595), Польща (485), Швеція (460), Литва (430), Хорватія (395), Австрія (300), Нідерланди (255) та Естонія (235), пише «Верстка» з посиланням на дані Євростату.

Після початку повномасштабної війни Москви проти України Росію залишили, за різними оцінками, від 500 тисяч до мільйона людей. Перша хвиля виїздів сталася невдовзі після початку вторгнення – у лютому та березні 2022 року. Вона була викликана незгодою багатьох росіян з політикою Кремля. Друга хвиля еміграції розпочалася у вересні 2022 року, коли президент РФ Володимир Путін оголосив мобілізацію росіян на війну проти України. Тоді Росію почали залишати чоловіки призовного віку, багато хто – разом із сім’ями.

У перший рік війни до країн Євросоюзу, які безпосередньо межують з Росією, емігрували близько 12 тисяч росіянин. Це майже вдвічі вище за середній показник за останні 10 років.

Європейські країни вислали сотні російських дипломатичних співробітників після того, як Москва розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого. Росія відповіла взаємністю, відправивши додому дипломатів з багатьох країн ЄС.

Форум

Wiki