Sledovatel

SL

Чеченець, якого затримали після теракту у «Крокусі», майже одразу помер у відділенні поліції

Читать на русском

Чеченець, якого затримали після теракту у «Крокусі», майже одразу помер у відділенні поліції

Чеченець, якого затримали після теракту у «Крокусі», майже одразу помер у відділенні поліції

У Росії в поліції помер чеченець Асхаб Успанов, якого затримали після теракту в підмосковному "Крокус Сіті Холі". Його смерть наступила 22 березня через кілька годин після арешту і, як стверджують рідні та знайомі, внаслідок катувань з боку російських силовиків.

Про це повідомило видання "Настоящее Время", посилаючись на інформацію від матері загиблого Таїси Успанової. За словами жінки, перед затриманням її син їхав на роботу до дружини.

Затриманий після теракту у  qkxiqdxiqdeihrant

Після затримання він зателефонував дружині та повідомив, де знаходиться. Вона хотіла приїхати у відділок, але Успанов попросив її цього не робити, пояснивши, що поліція на нього "нічого не має".

Проте пізніше чоловік передзвонив і таки попросив дружину приїхати за ним, уточнивши, що нагрубив силовикам. Коли жінка приїхала у відділок, поліцейські їй сказали, що її чоловіка більше немає.

Жінка подумала, що вони щось плутають, і пояснила, що нещодавно розмовляла із чоловіком по телефону. У відповідь на це силовики їй цинічно відповіли: "Розмовляла, а тепер не будеш".

Видання також зазначило, що першим про смерть Успанова, із посиланням на свої джерела, повідомив чеченський опозиційний "Telegram"-овий канал 1ADAT. Там стверджують, що чоловіка російські силовики закатували до смерті. Канал оприлюднив кадри з тілом Успанова. Чоловік, який зняв це відео, каже, що російські силовики інсценували самогубство чеченця, намагаючись "приховати свій злочин".

"Вбитий московськими силовиками 22 березня Успанов Асхаб Русланович. Вбили без доказів про його причетність до теракту в "Крокусі". На відео можете побачити ті сліди від тортур, про які ми писали, і можете чути про результати розтину. Найголовніше, що самих терористів наразі судять, а Успанова просто забили до смерті", – йдеться в повідомленні каналу.

Мати Успанова заявила, що її син не міг накласти на себе руки, оскільки був мусульманином.

Wiki