Sledovatel

SL

Правила користування електросамокатом: вбережіть себе й оточення

На вулицях міста все частіше можна побачити маневрові електросамокати. Якщо раніше подібні девайси сприймалися більше для розваги та дозвілля, зараз це повноцінний засіб пересування , аби швидко добиратися на роботу, вирішувати поточні справи в місті. Поряд з усіма перевагами потрібно зважати, що самокат, як і кожен транспорт, вимагає уважності та дотримання певних правил задля вашої ж безпеки. Пропонуємо розглянути головні з них.

Дотримання правил дорожнього руху

Електротранспорт такого типу визнаний повноцінним учасником дорожнього руху на рівні з велосипедами. Кожен вибирає для себе зручний спосіб пересування ― побачити електросамокати в Харкові можна на проїжджій частині й на спеціально відведених ділянках тротуару. Звісно, найкраще використовувати велосипедні доріжки, якщо є така можливість, на них менше ризиків потрапити в пригоду. Необхідно дотримуватися рекомендацій щодо швидкості руху на певних ділянках, пропускати пішоходів. Якщо ви пересуваєтесь проїжджою частиною, тримайтеся правіше, враховуйте сигнали світлофорів. А на поворотах за аналогією з велосипедистами показуйте іншим учасникам дорожнього руху, куди прямуєте.

Уважність під час поїздок

Їзда на самокаті ― ніби маленька пригода з поверненням у дитячі часи, проте в умовах стрімкого міста не можна дозволяти собі надто абстрагуватися. Зважайте, що ви за кермом повноцінного транспорту, а тому стежте за обставинами, прораховуйте дії наперед і не забувайте, що пішоходи поряд можуть бути непередбачувані. Тому важливо дотримуватися такої швидкості, аби вдалося вчасно загальмувати. Водієві самоката також варто не додавати в міську метушню хаосу й рухатися за чіткою траєкторією, не робити різких рухів чи маневрів. Не рекомендується їздити в навушниках, адже це несе додаткові ризики.

Обидві руки на кермі й пильність за перешкодами

Подвійні ручки в самокатах продумані не для естетики, а для безпечного керування. З досвідом часом здається, що в разі потреби чи задля більш ефектного вигляду можна й однією рукою впоратися, проте це ризиковано. Одна невелика вибоїна — і легко втратити контроль. А щодо перешкод ― якщо в авто наїзд на яму чи бордюр ледь відчутний, із самокатом це може призвести до падіння. Бережіть себе й не наражайте на небезпеку оточення.

Використання шолома

До цієї вимоги ПДР більшість ставиться особливо скептично, а дарма. Одна справа, коли самокат для прогулянок, але безпека особливо важлива, якщо ви:

  1. постійно ним користуєтеся для поїздок містом;
  2. потрапляєте в справжні дорожні потоки;
  3. долаєте великі маршрути.

Шолом здатний вберегти від серйозних травм у разі падіння. До того ж сучасні моделі доволі симпатичні й не зіпсують, а доповнять ваш стиль. Переконайтеся самі ― в каталозі Allo можна підібрати не лише хороші електросамокати, але й усі аксесуари до них. Користуйтесь транспортом правильно, адже це гарантує безпеку.

Wiki