Sledovatel

SL

Навіщо Моді приїхав на зустріч із Путіним: стали відомі причини

post-title

Для уряду Моді дрейф Росії у бік Китаю є великою проблемою

Насправді у Індії є досить багато проблем, відзначив політолог Юрій Богданов. За його словами, республіка оточена ворогами — Китай будує мережу баз навколо Індії і тисне в Гімалаях, Пакистан все ще сподівається взяти під контроль Кашмір, і вони діють разом.

Навіщо Моді приїхав на зустріч із Путіним: стали відомі причини

Моді і Путін

Крім того, підкреслив експерт, зростання Індії все ще дуже вразливе. Економічне розвиток і боротьба з бідністю вимагає постійного живлення економіки інвестиціями (переважно західними, японськими та корейськими) і енергоносіями (дешевими), а також доступу до ринків збуту.

При цьому сам курс голови уряду Нарендри Моді створює купу проблем. Як каже експерт, Моді є представником релігійного націоналізму. Він хоче консолідувати країну на базі індоарійської ідентичності, що для країни з 21 офіційною мовою, чвертю дравідійського населення і 10% мусульман виглядає як сумнівний план. І вже на останніх виборах додав голосів сепаратистам — сикхам і тамілам.

"З початком повномасштабної війни у уряду Моді виникла нова велика проблема: дрейф Росії у бік Китаю. Бо західні санкції змусили Росію шукати критичні для себе товари і критичні для себе ринки збуту саме у КНР. Надто близьке партнерство Росії і Китаю створює додаткові загрози для Індії, бо може посилити військовий і економічний потенціал її супротивника. В тому числі, наприклад, знизити залежність Китаю від маршруту торгівлі через Індійський океан. Який контролює Індія. Тому індійське керівництво хоче залишити Росії простір для маневру, щоб зберігати за собою важелі, які б могли відтягнути Росію від Китаю", — відзначає політолог.

За його словами, для Індії життєво важливо, щоб Росія залишалася нейтральною у протистоянні Індії та Китаю. Але при цьому Індії важливо зберегти гарні відносини з США, Австралією, Японією, які є і джерелом інвестицій, і партнерами у військово — політичних альянсах, спрямованих проти Китаю. У Путіна, звісно, теж є бажання не залежати тільки від Китаю, додав експерт.

"Відповідно, у нашій війні нейтралітет для Індії — цілком природний. І закупівлі російської нафти, особливо якщо доступні дисконти, теж. Індія другий за обсягами її покупець після 2022 року. Проте Росія не може отримати всіх можливих бонусів від такої політики Індії. Санкції змусили банки різко скоротити операції з Росією, Росія продає нафту за рупії, а конвертувати рупії у долари, євро і навіть юані важко. Фактично, значну частину грошей російські компанії можуть витратити тільки на інвестиції у самій Індії чи на її державні цінні папери", — говорить Богданов.

За його словами, якщо Захід справді хоче обмежити цю торгівлю сильніше, головний удар має припасти на флот, який транспортує російську нафту.

"Але тут ми повертаємося до дилеми Байдена: сильні санкції чи дешевий бензин. Байден поки обирає дешевий бензин перед виборами", — додав Богданов.

При цьому він підкреслив, що у багатьох напрямках особливо технологічних співпраця Індії та РФ згортається.

Нагадаймо, портал "Коментарі" розповідав, що кремлівський диктатор Путін подякував прем’єру Моді за те, що він хоче врегулювати "українську кризу".

Wiki