Sledovatel

SL

Дорогі віли, бізнес дружини та дітей і справи з ОПЗЖ: лакшері життя екскерівника "Київміськбуду" Ігоря Кушніра

post-title

фото Стройобзор

Вілла на Лазурному узбережжі вартістю 20 мільйонів євро, підйом на Еверест за 150 тис. доларів та виїзд за кордон з довідкою про інвалідність – далеко не все, чим може похвалитися екскерівник "Київміськбуду". Його сім’я, ймовірно, володіє компаніями, які зареєстровані на Кіпрі, Литві, Віргінських островах та пов’язані з підсанкційними особами. Таке "красиве" життя та джерела його фінансування не могли не зацікавити журналістів СтопКору.

У 2023 році гігант ринку нерухомості столиці України "Київміськбуд" потрапив у гучний скандал, а з ним – і його керівник Ігор Кушнір.

Фото Domik.ua

Кушнір Ігор Миколайович \ Фото Domik.ua

Чому саме стільки уваги саме цьому підприємству і його керівникові, адже це не одна містобудівна організація? А все тому, що це найбільший будівельний холдинг, 80% акцій якого належить громаді Києва.

Тож влітку 2023 року наглядова рада та правління "Київміськбуду" вирішили провести аудит компанії із залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм. Ігор Кушнір був відсторонений від роботи, а пізніше він подав заяву на звільнення та написав про це на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Ігор Кушнір подав заяву на звільнення з ‘’Київміськбуду’’

"Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності "Київміськбуду". Вважаю це остаточною крапкою над "і", яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в компанії в цілому…

… Я очолив "Київміськбуд" рівно 12 років тому. І сьогодні, аби уникнути маніпуляцій та пересудів, мною прийнято рішення піти з посади Голови правління – президента "Київміськбуду", якій я присвятив значну частину свого життя", – йшлося у повідомленні.

Поїздки за кордон з довідкою про інвалідність

Попри перевірки та обшуки, Ігор Кушнір ще у травні 2023 року вільно виїхав за кордон, адже має довідку про інвалідність. Отже, поки поліція шукала розтрачені кошти, виділені для фінансування програми "Економічного та соціального розвитку міста Києва 2021-2023", екскерівник відпочивав та піднімався на Еверест.

75 тис. доларів США за підйом на Еверест

Про що також повідомив у "Фейсбуці". "Мене не треба жаліти, але ніколи не думав, що доведеться у виправдальному тоні говорити про свої діагнози. Так, у мене рак, я інвалід, і з ним я піднявся на Еверест. Виїжджав за кордон я також на законних підставах. Залишу це на совісті хайпожерів: бережіть себе та нехай вам ніколи не доведеться дізнатись, що таке онко", – заявив він.

Проте Кушнір не назвав суму, яку він витратив на сходження. А це ні мало ні багато – 75 тис. доларів США з людини. Тобто, поки пересічні українці збирали кошти на необхідне для Збройних сил України, Ігор Кушнір з дружиною Оксаною розважався за 150 тис. доларів США.

До речі, сьогодні його сторінка у "Фейсбуці" чомусь недоступна. Він відсутній у друзях навіть у соціальних мережах свого сина Іллі.

Сторінка Ігора Кушніра у "Фейсбуці" на разі недоступна

Але це був не перший перетин кордону Кушніром. Ще будучи на посаді голови правління "Київміськбуду", він не раз відвідував Європу. За дослідженням колег-журналістів із Bihus, 27 лютого 2022 року Кушнір виїхав з України до Угорщини через пункт пропуску Вилок. І це за три дні після початку повномасштабного вторгнення. Пан Ігор залишався за кордоном до середини квітня.

Проте після повернення до України за півтора тижні він знову виїхав за кордон. Пізніше він також виїжджав з України у травні, червні та липні. Загалом з початку вторгнення росії у лютому 2022 року Кушнір перебував за кордоном 240 днів, що становить 8 місяців загалом.

Тобто у 2022 році, коли усі працювали на армію, а на офіційній сторінці "Київміськбуду" писалися патріотичні гасла про допомогу, керівник організації більшу частину року перебував за кордоном – і не у волонтерських справах.

На офіційній сторінці ‘’Київміськбуду’’ писалися патріотичні гасла про допомогу,

Щодо своїх статків, то Кушнір стверджує, що протягом багатьох років займався бізнесом, який після приходу до "Київміськбуду" передав дружині. Це саме збіглося з тим часом, коли його дружина Оксана стала власницею розгалуженої мережі будівельних компаній. Але компанії переважно чомусь мають реєстрацію на Кіпрі, у Литві та на Британських Віргінських островах.

Цікаво, що бізнес-партнерами багатьох з них є особи, які мають близькі зв’язки з забороненою "ОПЗЖ", зокрема Віктором Медведчуком, який є кумом президента росії.

Отож, розберемося, чим же володіє Оксана Кушнір і з ким водить дружбу

Дружина Ігоря Кушніра Оксана є громадянкою України, яка має паспорт і прописку на Кіпрі і виступає як кінцевий бенефіціар у литовській компанії Baltijos Gildija. Хоча, як відомо, законодавство України не передбачає можливості подвійного громадянства. До речі, "відповідно до статті 4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство. А відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України "Про громадянство України", добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України", – говориться в офіційному роз’ясненні Державної міграційної служби України.

Оксана Кушнір

Ця компанія займається комерційною нерухомістю та володіє бізнес-центрами Link та Core у місті Вільнюс. Будувала бізнес-центр Link литовська компанія UAB Baltijos Gildija. Початок цього проєкту датується 2016 роком, коли литовська компанія UAB Mavlada стала засновником UAB Baltijos Gildija, як це вказано у литовському реєстрі. У 2017 році до співзасновників Baltijos Gildija доєдналася кіпрська компанія Koksi Holding Ltd. І тут дуже цікаво. Володимир Кравець є власником Mavlada, тоді як власниця Koksi Holding Ltd – Оксана Кушнір, дружина керівника ПАТ "ХК "Київміськбуд". І уже кінці 2020 року Koksi Holding залишилася єдиним засновником компанії Baltijos Gildija.

Варто також зазначити, що Володимир Кравець – син Андрія Кравця, колишнього керівника "Межигір’я". У 2020 році був обраний депутатом Київської міської ради 9-го скликання від партії Медведчука "Опозиційна платформа — За життя".

Компанія Koksi Holdings LTD, що належить Оксані Кушнір, є одним з бенефіціарів інвестиційного фонду "Ковернот",

Компанія Koksi Holdings LTD належить Оксані Кушнір

який разом з іншим інвестиційним фондом "Хантер" у 2023 році стали співвласниками ТОВ "Капітал-Схід".

ТОВ ‘’Капітал-Схід’’

Тож, як бачимо, Оксана Кушнір є офіційним партнером Павла Якубенка, який керував "Трускавецькурортом" і санаторіями на Львівщині, що мали зв’язки з політиком Юрієм Бойком. Син Павла Якубенка Володимир працював у НАК "Нафтогаз України" за керівництва Юрія Бойка, тоді як обидва Якубенки були членами наглядової ради ПрАТ "Трускавецькурорт".

Але і це ще не все. Серед суб’єктів, які 19 лютого 2021 року опинилися під санкціями Ради національної безпеки і оборони України, була компанія Klodius Investments Limited. Ця компанія зареєстрована на Британських Віргінських Островах та є власністю громадянки Кіпру Оксани Кушнір.

Klodius Investments Limited зареєстрована на Британських Віргінських Островах та є власністю громадянки Кіпру Оксани Кушнір

Цікавим фактом є те, що 18 лютого, саме у день перед підписанням санкційного списку Президентом України, компанія Klodius Investments Limited вийшла з числа акціонерів двох будівельних компаній: ТОВ "БУД-ПРОЕКТ ГРУП"

ТОВ ‘’БУД-ПРОЕКТ ГРУП’’

та "ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-до".

ТОВ ‘’ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-до’’

Новим власником компанії "ІНВЕСТКОНСАЛТИНГ-до" стала компанія "МЕДАЛІОН ІНТЕРНЕЙШЕНЛ КО", кінцевим бенефіціарним власником якої є Оксана Кушнір.

Компанія ‘’МЕДАЛІОН ІНТЕРНЕЙШЕНЛ КО’’

Щодо ТОВ "БУД-ПРОЕКТ ГРУП", то з 16 до 18 лютого склад її власників також зазнав раптових змін.

ТОВ ‘’БУД-ПРОЕКТ ГРУП’’

За інформацією Bihus.Info, Оксана Кушнір володіє віллою на Лазурному узбережжі, яка вартує майже 20 мільйонів євро.

Оксана Кушнір володіє віллою на Лазурному узбережжі

Розташована вона у містечку Вільфранш-сюр-Мер, неподалік Ніцци. Вілла під назвою Cayo має площу 850 квадратних метрів і складається з 6 спалень з особистими ванними кімнатами, великої вітальні, винного погребу та просторої кухні. Маєток розташований на закритій території площею понад 5 000 квадратних метрів і оснащений басейном з панорамним видом на море, великим садом і гаражем на 8 автомобілів.

Процес придбання цієї вілли розпочався у 2019 році, коли кіпрська компанія Оксани Кушнір Koksi Holding уклала угоду про купівлю французької фірми SCP Cayo, на яку була зареєстрована вілла. Фінальний етап оформлення відбувся навесні 2020 року. Французькі рієлтори оцінили вартість маєтку в 20 мільйонів євро.

Успішні діти Ігоря Кушніра

Проте не лише дружина Ігоря Кушніра володіє будівельним бізнесом. Знайомтесь: на знімку – донька Кушніра Дар’я, яка проживає у Лондоні та активно подорожує світом.

Дар’я Кушнір

У травні вона разом з подругами провела відпустку на приватній віллі, але не сімейній. Але вона може собі дозволити таку розкіш. І далеко не тому, що батьки мають кошти. Дар’я є одним з кінцевих бенефіціарів британської компанії Alliance 1903 LTD, яка була зареєстрована в Лондоні наприкінці 2022 року. За даними з британського реєстру, ця компанія також займається розвитком нерухомості.

Дар’я є одним з кінцевих бенефіціарів британської компанії Alliance 1903 LTD

Син Ігоря Кушніра Ілля зараз проживає у Києві. Він був депутатом Київради і балотувався від УДАРу у Голосіївському районі під номерами 10 та 11 у загальному списку.

Ілля Кушнір

І коли Уповноважена з прав людей із інвалідністю Леся Петрівська склала мандат, то наступним за списком увійшов кандидат Ілля Кушнір.

В декларації за 2023 рік молодий депутат реєструє 2 мільйони 400 тисяч доларів, 2 мільйони 268 тисяч євро, 15 мільйонів гривень.

Декларація Іллі Кушніра

Як пишуть відкриті джерела, під час перших двох "воєнних" засідань Київради, тобто під час спроб захоплення столиці, Ілля Кушнір був відсутній. Його присутність вперше була зафіксована під час поіменного голосування 15 квітня. Після цього він рідко відвідував засідання: з 17 проведених засідань у період з 24 лютого до 31 грудня 2022 року депутат з’явився лише на 8.

Wiki