Sledovatel

SL

"Шансів

post-title
кулеба

Україна підтримує пропозицію генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про створення багаторічного фонду для допомоги Києву на загальну суму 100 мільярдів євро, але "в нинішній фінансовій моделі" її реалізація малоймовірна.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час зустрічі з журналістами після засідання Ради Україна-НАТО 4 квітня, передає "Європейська правда".

За словами Кулеби, ідея фонду полягає в тому, аби внесок членів Альянсу у військову допомогу України був рівномірно розподілений між ними – оскільки зараз переважна більшість наданої зброї припадає на невелику групу країн НАТО.

Оцінюючи перспективи схвалення такого фонду, міністр нагадав, що НАТО досі не може зібрати $500 мільйонів на рік у межах Комплексного пакета допомоги.

"Тобто в нинішній моделі фінансування шансу в цієї ініціативи нуль. Бо вони $500 мільйонів не можуть зібрати, а так їм треба буде $20 мільярдів збирати (на рік. – ред.) у нинішній моделі. Але якщо вдасться вирахувати формулу участі кожного (члена НАТО, – ред.) в обов’язковому порядку у фінансуванні, тоді ця ідея має право на існування і шанс на реалізацію", – вважає Кулеба.

Нагадаймо, генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше заявив, що союзники мають забезпечити підтримку України в довгостроковій перспективі на тлі обговорень щодо пропозиції фонду на 100 млрд євро.

Згодом Столтенберг уточнив, що дискусії щодо створення нового багаторічного фонду підтримки України тривають і відбуваються спільно з українською стороною.

Wiki