Sledovatel

SL

Гладковського оголосили у розшук у справі про автівки для армії

Гладковського оголосили у розшук у справі про автівки для армії

Гладковського оголосили у розшук у справі про автівки для армії

Колишнього першого заступника секретаря РНБО, обвинуваченого у зловживаннях при закупівлі автівок для армії, розшукує НАБУ.

різне qhtixhiqtdiedant

Сума завданих збитків державі – понад 17 млн₴

У березні 2022 року суд звернув заставу у 10,6 млн грн на користь ЗСУ, і змінив запобіжний захід на особисте зобов’язання. Після цього, Гладковський перестав з’являтись на судових засіданнях, а за інформацією НАБУ і САП, взагалі виїхав за кордон.

Слідчі встановили, що колишній гендиректор ДК "Укрспецекспорт" змовився із Ігорем Гладковським, сином на той час першого заступника секретаря РНБО України Олега Гладковського, "з метою надання останньому неправомірної вигоди за рахунок коштів ДК «Укрспецекспорт»", шляхом укладення договору про поставку обладнання".

За даними слідства, протягом серпня 2016 року – лютого 2017 року вони забезпечили укладення та виконання необхідних договорів між ДК "Укрспецекспорт" та підконтрольним Гладковському товариством про закупівлю висотомірів для авіаційної техніки на загальну суму 14 377 249,99₴ При цьому різниця між ринковою вартістю товарів та ціною договору склала 12 947 075,99₴

"Ці дії призвели до того, що ДК «Укрспецекспорт» завдано збитки у розмірі 12 947 075,99₴ У свою чергу близький родич колишнього посадовця РНБО України збагатився на цьому на понад 170 тис. доларів США – саме стільки він отримав за виконання згаданого контракту", – зазначили у САП.

Також додали, що Гладковський і Букін дотримувалися конспірації та вживали усіх заходів для приховання власної участі у схемі.

Розкрити злочини допомогли компетентні органи Об’єднаних Арабських Еміратів та Особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконг, інформація від яких підтвердила реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їхніх посадових осіб.

Дії колишнього генерального директора ДК "Укрспецекспорт" Букіна кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Дії Гладковського кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України – організація вищевказаного зловживання.

Вони перебувають у розшуку, тому щодо них здійснювалося спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Wiki