Sledovatel

SL

Експерти пояснили, чи мають право студенти-ВПО на продовження виплат

Експерти пояснили, чи мають право студенти-ВПО на продовження виплат

Експерти пояснили, чи мають право студенти-ВПО на продовження виплат

Згідно із законодавством, заявник на виплати не може перебувати на тимчасово окупованій території України.

Після змін у системі виплат допомоги переселенцям, багато українців запитують, чи мають студенти право на продовження отримання допомоги. Про це заявили на сторінці Юридичного порадника для ВПО у "Фейсбуці".

Юристи пояснюють, що питання про продовження виплат студентам було вирішено із ухваленням постанови Кабміну №331 від 22 березня поточного року. Згідно з цим документом, студенти мають право на продовження отримання допомоги на проживання як індивідуальний одержувач та у складі сім’ї своїх батьків.

Відповідно до Закону про надання допомоги на проживання для переселенців, діти або особи до 23 років, які навчаються в установах професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, мають право на продовження допомоги у складі своєї сім’ї, якщо у сім’ї є:

  • непрацююча працездатна особа, яка на момент звернення за допомогою зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна або як шукач, включно з тими, хто реєструється для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштований;
  • працездатні особи, які працюють, здійснюють підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;
  • особи, які втратили працездатність (наприклад, які досягли пенсійного віку).

Для продовження цієї виплати повинен звернутися уповноважений член сім’ї.

"Також відповідно до Закону діти/особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в установах професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатися за призначення допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (знаходження) інше, ніж в уповноваженої особи", – пояснюють юристи.

У цьому випадку сам студент-ВПО може звернутися за продовженням виплат.

Для того, щоб отримати виплати важливо, щоб:

  • період переміщення (повторного переміщення) з територій бойових дій чи тимчасової окупації має бути з 1 січня 2022 року. Перелік територій можна переглянути тут;
  • сукупний дохід сім’ї не повинен перевищувати 9444 грн на одного члена сім’ї за останні 3 місяці перед місяцем звернення;
  • загальна відповідність "майновим" критеріям (про купівлю транспортних засобів, житла, валюти, депозити на суму понад 100 тис. тощо).

Важливо, що особа, яка претендує на отримання виплат, не має права проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Wiki