Sledovatel

SL

Через обстріли із прикордоння Чернігівщини виїхало близько 3,5 тисяч українців

Через обстріли  із прикордоння Чернігівщини виїхало близько 3,5 тисяч українців

Через обстріли із прикордоння Чернігівщини виїхало близько 3,5 тисяч українців

Близько 3,5 тисяч місцевих мешканців, які проживають на прикордонних територіях Чернігівської області і постійно стикаються з ворожими обстрілами, переселилися до тимчасових помешкань. Наразі по всій території області є близько 12,5 тисяч місць для тимчасового перебування осіб, які відселяються з прикордоння.

Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, передає Укрінформ. Він зазначив, що примусової евакуації з цих районів немає, але наразі вживаються всі заходи, щоб люди мали можливість виїхати.

"Ми не проводимо примусової евакуації, але на сьогодні ми робимо усе разом з органами місцевого самоврядування задля того, щоб люди могли виїхати. По-перше, у нас є близько 12,5 тисячі місць для тимчасового перебування осіб, які відселяються з прикордоння. Це по всій території області. До речі, дуже багато таких місць знаходиться саме в тих громадах, де люди і так мешкають, але південніше, подалі від кордону. Бо люди не хочуть далеко виїжджати. Якщо казати про цифри, то на сьогодні із прикордоння, яке постійно обстрілюється, виїхало 3,5 тисячі жителів. Це і діти, і дорослі", – сказав Чаус.

Він зауважив, що станом на сьогодні ворог посилив обстріли прикордоння Чернігівщини із застосуванням FPV-дронів та керованих авіаційних ракет. В середньому, окупанти здійснюють 15-17 обстрілів за добу з різних видів зброї.

"Зараз вони (російські війська — Ред.) збільшили кількість FPV-дронів, які роблять скиди, або дронів-камікадзе. Також на сьогодні ворог частіше почав застосовувати авіацію, керовані авіаційні ракети. І, відповідно, сьогодні страждають ті населені пункти, які постійно обстрілюються, там мешкає близько 15 тисяч людей", – зазначив начальник Чернігівської ОВА.

Він додав, що ворожі війська не обирають військові об’єкти для обстрілів, але вони ведуть вогонь безпосередньо по людям та цивільній інфраструктурі.

Wiki