Sledovatel

SL

Малюк заявив про викриття 11 агентурних мереж в Україні: СБУ працює на випередження

Read in English

Малюк заявив про викриття 11 агентурних мереж в Україні: СБУ працює на випередження

Малюк заявив про викриття 11 агентурних мереж в Україні: СБУ працює на випередження

За чотири неповні місяці 2024 року Служба безпеки України вже викрила 11 агентурних мереж, які допомагали країні-агресорці Росії. Робота для протидії розвідувально-вибуховій діяльності ворога продовжується.

Виступаючи на Конгресі місцевих і регіональних рад при президентові України, голова СБУ Василь Малюк зазначив: його відомству вдається працювати на випередження. Слова керівника оприлюднив сайт спецслужби.

Малюк запевнив, що його співробітники застосовують нові контррозвідувальні підходи.

"Тому що ми затримуємо не одноосібного зрадника, а, як правило, розкручуємо весь ланцюжок. Загалом у 2023 році СБУ викрила 47 агентурних мереж, усі негідники затримані, а з початку цього року – викрито ще 11", – розкрив подробиці генерал-лейтенант.

СБУ заважає противнику проникнути на об’єкти критичної інфраструктури (зокрема й через кіберпростір), блокує розвідку маршрутів руху міжнародної допомоги, локацій підприємств ОПК тощо.

Наприклад, у Дніпрі нещодавно спіймали агента ФСБ РФ, який знімав на фото та відео місцеву ТЕС. На Запоріжжі затримали колишнього міліціонера, який стежив за об’єктами ОПК, а також кількох співробітників "Укрзалізниці", які надавали інформацію росіянам про українську логістику.

"У нас є чітке завдання президента Володимира Зеленського: запобігати будь-яким викликам. І ми його виконуємо, щоб захистити життя громадян і державну безпеку", — підкреслив глава СБУ.

Від початку 2024 року (станом на квітень) за матеріалами Служби безпеки України відкрито:

– 352 кримінальні провадження щодо державної зради (засуджено 98 осіб);

– 807 – щодо колабораційної діяльності (177 засуджено);

– 108 – щодо допомоги державі-агресорці (засуджено 7);

– 66 – щодо фактів передачі ворогові інформації про ЗСУ (засуджено 19 осіб).

Зокрема, до довічного ув’язнення засуджено агента ФСБ РФ, який скоригував ракетний удар по центру Краматорська в червні 2023 року.

Малюк подякував усім Силам оборони, які наближають нашу перемогу, за роботу на передовій.

Василь Малюк надав статистику щодо роботи його відомства dqdiqhiqqeihtant

Wiki