Sledovatel

SL

У В’єтнамі магнатку нерухомості засудили до страти через махінацію з грошима

У В’єтнамі магнатку нерухомості засудили до страти через махінацію з грошима

У В’єтнамі магнатку нерухомості засудили до страти через махінацію з грошима

В’єтнамський суд засудив у четвер магнатку нерухомості 67-річну Труонг Мі Лан до смертної кари за її роль у справі про фінансові махінації на суму 304 трильйони донгів ($12,46 млрд), найбільшої в історії країни.

Про це повідомляє Bloomberg.

За результатами судового процесу, 67-річна Труонг Мі Лан, голова компанії Van Thinh Phat Holdings Group, була визнана винною у розкраданні коштів, хабарництві та порушенні банківських правил.

Лан була заарештована у 2022 році і звинувачена, зокрема, у підкупі державних службовців і порушенні правил банківського кредитування. Основна справа проти неї полягала в тому, що вона привласнила кошти Сайгонського комерційного банку (SCB) в період з лютого 2018 року по жовтень 2022 року.

Згідно з в’єтнамським законодавством, Лан має право подати апеляцію на вирок Народного суду міста Хошимін протягом 15 днів. Хоча смертний вирок був винесений за звинуваченням у розкраданні, суд також засудив її до 20 років ув’язнення за звинуваченнями у порушенні банківських правил і пропонуванні хабаря.

Лан також зобов’язана виплатити близько 674 трильйонів донгів (27 мільярдів доларів) компенсації. Її арешт, спочатку за звинуваченням у шахрайстві з облігаціями, спричинив паніку серед вкладників SCB. В результаті контроль над банком перейшов до Державного банку В’єтнаму.

Wiki