Sledovatel

SL

Деталі нового законопроєкту про мобілізацію: на яких підставах можна буде звільнитися з військової служби

Read in English

Деталі нового законопроєкту про мобілізацію: на яких підставах можна буде звільнитися з військової служби

Деталі нового законопроєкту про мобілізацію: на яких підставах можна буде звільнитися з військової служби

Законопроєкт про мобілізацію, який Верховна Рада наразі розглядає в другому читанні, містить нові підстави для звільнення з військової служби. Однією з таких підстав є закінчення терміну дії контракту, укладеного під час дії воєнного стану.

Нові підстави для звільнення з військової служби також включають осіб, які перебували у полоні, та осіб з встановленою інвалідністю. Про це свідчить текст документу.

Нові підстави для звільнення з військової служби:

  • які побували в полоні (недобровільно);
  • яким встановлено інвалідність;
  • які призначені (обрані) на посаду судді, судді Конституційного Суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівника Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя;
  • які обрані народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);
  • генерали за рішенням військового керівництва;
  • у яких закінчився строк дії контракту, укладеного під час дії воєнного стану.

Також, відповідно до законопроєкту, військовослужбовиці-жінки можуть бути звільнені за сімейними обставинами у зв’язку з вагітністю, перебуванням у відпустці для догляду за дитиною, а також у випадку, коли один з подружжя проходить військову службу, а обоє мають дитину віком до 18 років.

Водночас підставою для звільнення за сімейними обставинами також може бути утримання у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, за винятком військовослужбовців з непогашеною аліментною заборгованістю. Також звільнення може стати можливим, якщо дитина віком до 18 років втратила одного з батьків, який помер або був позбавлений батьківських прав, або був визнаний зниклим безвісти.

Крім того, військовослужбовці, які є усиновлювачами, виховують дитину з інвалідністю, мають підстави для звільнення, так само як і ті, хто виховує дитину з важкими хворобами, такими як церебральний параліч чи онкологічні захворювання. Також звільнення може бути обґрунтоване, якщо у військовослужбовця є близькі родичі, які загинули або зникли безвісти.

Варто зазначити, що Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання. З нього були виключені норми про демобілізацію і ротацію військових.Важливо, що законопроєкт може змінюватися, адже будь-які правки можуть відхилити під час розгляду у ВР. Фінальну версію майбутнього закону озвучать під час схвалення документа в другому читанні.

Wiki