Sledovatel

SL

«Продавці гною» – Білий дім прокоментував звинувачення РФ на адресу України через теракт під Москвою

post-title

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Кірбі

Білий дім 28 березня різко заперечив заяви президента Росії Володимира Путіна та інших російських високопосадовців про зв’язок нападу на «Крокус Сіті Хол» із Україною.

«Угруповання «Ісламська держава» несе повну відповідальність за напад», – підтвердив раніше озвучену позицію радник президента США з питань національної безпеки Джон Кірбі.

«Це нагадує мені слова мого дядька, який мав невелику ферму й вирощував худобу, – він казав, що найкращий продавець гною часто носить свої зразки в роті. Російські чиновники, здається, досить добрі продавці гною», – додав він.

Кірбі нагадав, що США надали російській владі інформацію про загрозу перед атакою, передали Росії письмове попередження та попередили американських громадян уникати великих зібрань і концертів у Москві.

Напад на концертну залу стався увечері 22 березня. У будівлі перебувало понад 6000 людей. Група озброєних осіб відкрила вогонь по відвідувачах із автоматичної зброї. Будівля була підпалена. Люди вмирали від кульових поранень та браку кисню внаслідок пожежі.

26 березня співробітники МНС завершили розбирання завалів на місці згорілого центру. Повідомлялося, що пошук нових тіл не ведеться.

За числом жертв (143) напад на «Крокус Сіті Хол» є одним із найбільших терактів в історії Росії, більше жертв було лише при нападі на школу в Беслані у 2004 році.

Про свою причетність до нападу заявило радикальне угруповання «Ісламська держава». Повідомлялося про затримання 12 підозрюваних, чотирьох звинувачують у тому, що вони безпосередньо брали участь у нападі. Президент Росії Володимир Путін щонайменше двічі заявив, що до нападу нібито причетна Україна.

Жодних доказів цьому не наводиться. Агентство Bloomberg повідомило, що в оточенні російського президента в цю версію не вірять. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін намагається перекласти на Київ свою відповідальність за те, що сталося. Країни Заходу застерегли Росію від цього.

Форум

Wiki