Sledovatel

SL

Україна отримає від БРРЄ кредит на 100 мільйонів євро на компенсації за знищене майно

post-title
євро

Україна отримає від Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) кредит у 100 млн євро в межах проєкту "HOME. Компенсація за знищене майно".

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зазначається, що під час засідання Адміністративної Ради Банку 25-26 березня у Парижі було представлено новий проєкт "НОМЕ. Компенсація за знищене майно", який передбачає надання Україні кредиту обсягом 100 млн євро.

Залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги, завдяки якому кінцеві бенефіціари, зокрема учасники бойових дій, люди з інвалідністю та багатодітні сім’ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій житло у вигляді сертифікатів на придбання житла.

Проєкт реалізовуватиметься по всій території України.

"Житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни – загальні збитки оцінюються майже у $50 млрд. Ефективна реалізація проєкту HOME допоможе Уряду надавати необхідну допомогу громадянам, домівки, яких було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій", – зазначила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

За її словами, у межах проєкту передбачено надання компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло.

Реалізацію проєкту HOME буде здійснено у межах чинного законодавства та за допомогою послуги "єВідновлення".

Це дозволить громадянам подавати запити та отримувати відповідні сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно. Після автоматизованої перевірки заяву на отримання сертифікату буде опрацьовувати та схвалювати спеціальна Державна комісія з компенсації. Увесь перебіг розгляду заяви можна буде бачити у мобільному застосунку "Дія".

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki