Sledovatel

SL

ТЦК почнуть викликати громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних – Генштаб

post-title

У Генштабі посилаються на підписаний президентом України Володимиром Зеленським закон про зменшення призовного віку з 27 до 25 років

Територіальні центри комплектування викликатимуть громадян, які перебували на військовому обліку та досягли 25-річного віку, для уточнення даних, повідомляє 5 квітня Генеральний штаб Збройних сил України.

«Громадяни, які досягли 25-річного віку, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних», – йдеться у повідомленні.

У Генштабі посилаються на підписаний президентом України Володимиром Зеленським закон про зменшення призовного віку.

«Перебування громадян на військовому обліку призовників до досягнення ними 27-річного віку втратило актуальність та було зменшено до 25 років», – повідомляє Генштаб.

Вказано, що ТЦК викликатимуть громадян відповідного віку для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон №9281, який знижує призовний вік з 27 до 25 років. У пояснювальній записці до документу вказано, що під час дії у державі правового режиму воєнного стану, необхідності в тривалому перебуванні громадян (до 27 річного віку) на військовому обліку призовників не має.

Урядовий законопроєкт про мобілізацію, який перебуває на розгляді у Верховній Раді, також пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років. Документ у першому читанні парламентарі підтримали 7 лютого.

29 березня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд поправок перед другим читанням до законопроєкту про мобілізацію. Як повідомлялось, їх було понад чотири тисячі.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Форум

Wiki