Sledovatel

SL

"Приватбанк" продав старі карткові кредити 79 тисяч клієнтів з дисконтом 97%. Повернути кошти вимагатиме новий кредитор

post-title
приват,приватбанк

Державний "Приватбанк" продав права вимоги за портфелем карткових кредитів на загальну суму 491 млн грн фінансовій компанії за 13,1 млн₴

До участі у торгах на майданчику OpenMarket було допущено дві фінансові установи, які мають ліцензію на надання коштів у позику або послуги з факторингу, повідомляє пресслужба банку.

"Реалізований банком портфель включає понад 79 тисяч "старих" споживчих кредитів наданих в попередні роки фізичним особам без забезпечення, які були визнані безнадійними та списані за рахунок сформованих резервів", – зазначається у повідомленні.

При цьому з портфелю для продажу виключені кредити, за якими боржниками є військовослужбовці та мобілізовані, інформацію про яких мав "Приватбанк".

Аукціон проходив за голландською моделлю (зі зниженням стартової ціни), за його підсумками якого найбільша цінова пропозиція склала 13 101 000 грн, що на 24% більше за мінімальну ціну визначену банком.

28 березня за результатами електронних торгів була підписана угода і права вимоги були передані новому кредитору, найменування якого у повідомленні не розкривається.

"Всі позичальники, борги яких були відступлені, упродовж 10 днів будуть повідомлені про факт відступлення прав вимоги, про передачу персональних даних та буде надана інформація про Нового кредитора і його контактні дані", – додали у банку.

Як повідомлялося, за результатами 2023 року державний "Приватбанк" отримав чистий прибуток у розмірі 37,8 млрд грн, що на 7,6 млрд грн більше, ніж роком раніше.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki