Sledovatel

SL

США та Велика Британія заборонили імпорт алюмінію, міді й нікелю з РФ

post-title
росія,путін,санкції

США та Велика Британія одночасно оголосили про ембарго на імпорт алюмінію, міді та нікелю російського походження, щоб зменшити прибутки РФ та ускладнити їй ведення війни.

Про це повідомили у Державному департаменті США та уряді Британії, передає Європейська правда.

У Лондоні зазначають, що скоординована заборона США і Сполученого Королівства на імпорт російських металів охоплює російський експорт алюмінію, міді та нікелю на близько $40 млрд.

Окрім того, російським виробникам цих металів заблокували можливість отримувати прибутки на Лондонській біржі металів і товарній біржі у Чикаго (Chicago Mercantile Exchange), двох найбільших біржах металів, що має серйозно урізати доходи Росії. Проте санкції не охоплять запаси російського металу, які вже на біржі, для зменшення ризиків стабільності ринку – їх можна буде торгувати або виводити з обороту.

"Метали – це основна експортна сировина Росії після енергоресурсів, хоча їхня вартість вже знизилася після початку вторгнення в Україну. У 2022 році вона складала $25 млрд і у 2023 році знизилася до $15 млрд завдяки зусиллям G7 і союзників… Сьогоднішні кроки ще більше обмежать можливості Росії заробляти на своєму все меншому експорті металів, що стане ще одним ударом для фінансування президентом Путіним його протиправної війни в Україні", – додали у британському уряді.

Як повідомлялося, Євросоюз розпочав підготовку 14-го пакета санкцій проти Росії, його планують ухвалити до кінця травня.

Wiki