Sledovatel

SL

США мали б аплодувати успіхам дронів України, а не обмежувати удари по Росії – Гербст

post-title

Військовослужбовці України запускають БПЛА Vampire (український ударний безпілотник) поблизу лінії фронту. Запорізька область, 2 лютого 2024 року

Замість наполягати на обмеженнях атак на нафтопереробний комплекс Росії, світ повинен аплодувати успіхам українських дронів. Про це заявив колишній посол США в Україні, а нині старший директор Центру Євразія в «Атлантичній раді» Джон Гербст під час дискусії «Чого США можуть навчитися у Європи щодо підтримки України». Йшлося про те, як спільно впоратися з постійною загрозою агресії Кремля, повідомляє «Голос Америки».

Учасники відзначили активізацію креативних заходів для підтримки України від Франції й Чехії, та більш обережний підхід Німеччини.

Чехія демонструє Сполученим Штатам приклад лідерства

Заступник посла Чехії у США Ян Гавранек зазначив, що пропозиції Чехії із придбання боєприпасів для України поза межами ЄС «демонструє лідерство та справді показує Сполученим Штатам, що ми в цьому разом. І що Європа дуже серйозно ставиться до власної безпеки та своїх сусідів».

Гавранек наголосив на співпраці європейських країн та Канади у проєкті зі спільного придбання боєприпасів для України.

Президент Макрон чітко дав зрозуміти, що ця війна є екзистенціальною для нас, європейців

Бенджамін Хаддад

Зі свого боку представник Франції, депутат Національних зборів країни Бенджамін Хаддад додав: «Президент Макрон чітко дав зрозуміти, що ця війна є екзистенціальною для нас, європейців».

На його думку, якщо Росія зможе завоювати Україну, то вона опиниться на порозі країн Балтії, Польщі та Румунії «з драматичними наслідками для безпеки».

Бенджамін Хаддад висловив переконання, що для захисту своїх громадян лідери європейських країн повинні знайти ресурси, щоб допомогти Україні навіть за відсутності допомоги зі США.

«Частину проблеми створили ми самі, не надавши допомогу вчасно»

«Частину проблеми ми створили самі, не давши Україні того, що їй потрібно для перемоги над Росією», – вважає Дебра Кейган, старша радниця «Атлантичної ради». На її думку, літаки повинні були потрапити в Україну ще рік тому, як і засоби винищування великого радіуса дії.

Запевнення, що США ніколи не відправлять власну армію на цю війну, лише сприяли більшій сміливості агресора, вважає експертка. А якщо фінансова допомога не буде надана найближчим часом, каже Кейган, наслідки будуть руйнівними.

Європа сьогодні робить більше, «ніж вони коли-небудь робили за останні 40 років у плані розподілу спільного тягаря [оборони]», вважає Кейган.

Експертка також пропонує спільний підхід до оборонної промисловості, на відміну від конкурентного.

Американська і німецька «боязкість»

Колишній посол США в Україні Джон Гербст, директор Євразійського центру Атлантичної ради під час зустрічі заявив, що наразі світ спостерігає «своєрідну синергію» між «боязкою адміністрацією та квазіізоляціоністськими республіканськими» настроями.

«На жаль, Білий дім знайшов «духовного партнера» в особі канцлера Німеччини, і американська боязкість зараз щонайменше прирівнюється, якщо не перевершує, німецьку боязкість», – вважає Гербст.

За його словами, західні партнери України замість того, щоб радити утриматися від атак на нафтопереробний комплекс Росії, повинні «аплодувати успіху, якого досягають українські дрони».

Україна зробила більше для захисту кордонів і суверенітету НАТО, ніж будь-яка інша країна за останній час

Джон Гербст

Гербст також наголосив, що Україна значно посилить обороноздатність НАТО, оскільки стала країною з високо ефективною військовою сферою.

«Вважаю, що Україна зробила більше для захисту кордонів і суверенітету НАТО, ніж будь-яка інша країна за останній час. І я думаю, що це дійсно важливо вирішити політично [питання про вступ України до НАТО]», – каже дипломат.

А Дебра Кейган додала: якщо на саміті у Вашингтоні НАТО не озвучить чіткий план приєднання України до альянсу, то президент Росії Володимир Путін діятиме ще більш агресивно та ще більше погрожуватиме ядерною зброєю.

Росія «розбудила» світ

«Що зробила Росія, це розбудила світ і, зокрема, європейську та північноамериканську частини світу, щоб вони зрозуміли, що сидіти, склавши руки, і думати, що все буде гаразд – це не ок», – вважає Дебра Кейган.

Експертка відзначила, що Чехія, Франція, країни Балтії, голландці та мешканці Данії чи не найкраще серед інших розуміють суть загрози, яка «стоїть на їхньому порозі».

«Це, на мій погляд, безсумнівний плюс, про який ми повинні говорити, – каже Кейган. – Росія справді пробудила людей до розуміння, що це небезпечний світ, і ми повинні з цим щось робити».

Те, що ми дізналися від України, з точки зору майбутнього війни та конфліктів, є величезним сигналом для європейців

Дебра Кейган

Розуміння загрози і її неуникності сприяє розвитку оборонної промисловості, каже експертка.

А рівень виробництва буде залежати саме від поля бою в Україні.

Водночас уроки, отримані звідти, економлять кошти платникам податків не лише в Сполучених Штатах, а й у Європі – «мільярди й мільярди доларів та євро», наголошує Кейган.

«Те, що ми дізналися від України, з точки зору майбутнього війни та конфліктів, є величезним сигналом для європейців підготуватися до потенційної чи можливої загрози з боку Росії. Я вважаю, що це крок у правильному напрямку», – каже експертка.

Наостанок зустрічі учасники підсумували, що за умов війни світ потребує як європейського, так і американського лідерства одночасно.

Wiki