Sledovatel

SL

Санкції працюють: Більше половини вироблених у Росії чіпів Baikal виявилися бракованим

post-title
чип

Більше половини чіпів Baikal , які виробляє російська компанія "Байкал Електронікс", виявляються бракованими.

Про це пише російська газета "Вєдомості" із посиланням на місцевих виробників радіоелектроніки.

До 2022 року "Байкал електронікс" замовляла виробництво чіпів, у тому числі їх корпусування, на провідній тайванській фабриці TSMC. У 2021 році російська компанія отримала 130 тис. процесорів і планувала збільшити виробництво своїх чіпів у Тайвані до 600 тисяч на рік у 2025 році.

Проте після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і санкцій проти російського технологічного сектора, тайванська TSMC припинила співпрацю і відмовилась відвантажити 300 тисяч вже зібраних процесорів Baikal.

Після цього "Байкал електронікс" намагається налагодити корпусування своїх чіпів у Росії. Це завершальна стадія виробництва процесорів, яка передбачає встановлення напівпровідникових кристалів у корпус.

При цьому у Росії збирати складні чіпи можуть лише кілька підприємств. І спроби налагодити збирання чіпів Baikal на всіх із них стикаються з труднощами, а рівень браку перевищує 50%, розповіли джерела видання.

Співрозмовники газети пояснюють таку велику частку браку як недоліками обладнання російських підприємств, так і відсутністю необхідного досвіду у співробітників. Відтак, процес запуску серійного виробництва розтягується на роки.

"У Росії можуть корпусувати невелику кількість процесорів, але коли йдеться про серію, то з’являється багато браку. Виробники не можуть підтримувати однаково добрий рівень на всіх виробах", – визнає одне із джерел.

Читайте також: Без світових брендів: У Росії вперше з кінця 1990-х зріс попит на саморобні комп’ютери

Як повідомлялося, вартість процесорів російських розробників МЦСТ та "Байкал Електронікс" збільшилася вдвічі через підвищений попит та вимушене перенесення виробництва на нові фабрики після відмови Тайваню виробляти чіпи для Росії.

При цьому до Росії попри санкції продовжують потрапляти іноземні процесори. Так, частка чіпів Intel на місцевому ринку у 2022 році зросла на 9% – до 782 тис. штук. Всього на іноземні компоненти припало близько 90% імпорту в РФ, при цьому їхня митна вартість за рік також збільшилася вдвічі. Даних за 2023 рік поки що немає.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki